آیا کرفس کالری منفی دارد؟ | میزان تاثیر کرفس برروی کاهش وزن و اندازه کالری آن در رژیم غذایی | رژیم غذایی

ممکنه شنیده باشین که کرفس، کالریای منفی داره که بدون معناست که خوردن کرفس، کالریای بیشتری نسبت به چیزی که بدن تون بعد از خوردن اون جذب می کنه، می سوزونه. در حالی که کرفس، یه ماده غذایی خیلی کم کالریه و یه انتخاب عالی واسه وقتیه که تلاش دارین به یه وزن سالم برسین یا اونو حفظ کنین اما حتما یه ماده غذایی با کالری منفی نیس.

کالریا در کرفس

با در نظر گرفتن پایگاه داده ملی مواد مغذی USDA، کرفس در هر ساقه با اندازه متوسط حدود ۶ کالری جفت و جور می کنه. همون مقدار کرفس شامل حدود ۱ گرم کربوهیدرات کله. از جمله ۰٫۶ گرم فیبر. با در نظر گرفتن تحقیقات دانشگاه ماساچوست، فیبر به طور کامل به وسیله بدن شما هضم یا جذب نمی شه. با این حال تعداد ناچیز کالریای جفت و جور شده به وسیله پروتئین، قند و چربی در کرفس، به وسیله بدن شما جذب شده و استفاده میشن.

کرفس کالری منفی داره؟ | اندازه تاثیر کرفس برروی کاهش وزن و اندازه کالری اون در رژیم غذایی

اثر گرمازایی غذا

با در نظر گرفتن نسخه سال ۲۰۰۷ از مجله فیزیولوژی کاربردی، تعداد کالریایی که بدن شما به وسیله خوردن و هضم غذا می سوزونه، اثر گرمازایی غذا نامیده می شه و حدود ۱۰ درصد از کل مصرف انرژی بدن شماس. پس اگه شما در حال مصرف و خوردن ۲۰۰۰ کالری تو یه روز هستین، بدن شما حدود ۲۰۰ کالری از اون مقدار کالری رو صرف خوردن و هضم غذا می کنه. پس اگه شما یه ساقه کرفس متوسط با ۶ کالری می خورید، بدن شما تقریبا ۱ کالری رو صرف خوردن و هضم اون ساقه می کنه.

.

منبع :

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *