آیا کاکائو یک ماده ی مخدر است؟ | بیماری

: شکلات واسه هر چیزی از سلامت قلب گرفته تا کاهش وزن تبلیغ می شه و ً تونسته تا حدی نظر افراد رو جلب کنه. مواد تشکیل دهنده شکلات پودر کاکائو یا کاکائوی خامه، که انگار یه ماده مخدره. شرکت کنندگان در برنامه LAeveut به قانونی و ارزون بودن این ماده اعتراض کردن.

شکلات واسه هر چیزی از سلامت قلب گرفته تا کاهش وزن تبلیغ می شه و ً تونسته تا حدی نظر افراد رو جلب کنه. مواد تشکیل دهنده شکلات پودر کاکائو یا کاکائوی خامه، که انگار یه ماده مخدره. شرکت کنندگان در برنامه LAeveut به قانونی و ارزون بودن این ماده اعتراض کردن. در سال ۲۰۰۷ یه بلژیکی، شکلات تیرانداز رو واسه حزب رولینگ استونز اختراع کرد. پس ازش به کار گیری کاکائو در اروپا بالا گرفت طوری که مردم تو یه جلسه در گرلین کاکائو رو به عنوان تقویت کننده ذهن و گسترش دهنده فکر می نوشیدن.

کاکائو در واقع یه ماده مخدر نیس؛ اما بعضی از خواص مخدر رو داره. کاکائو غنی از فلاونه که باعث استراحت رگای خونی و افزایش جریان خون به مغز می شه. در نتیجه منتهی به شادی، نابود کردن استرس و حتی افزایش هوشیاری ذهنی می شه.

هم اینکه کافئین و برم (یه ترکیب کافئین مانند) موجود در اون موجب انسداد مواد شیمیایی خواب آور در مغز می شن و به شما کمک می کنه تا انرژی بیشتری داشته باشین.

اما مصرف کاکائو به عنوان ماده ای خوشحال کننده و باحال و شادی بخش نمی تونه نه از راه سازمان کل مواد غذایی و دارویی و نه از راه سازمان مقابله با مواد مخدر تحریم شه.

نوشته ای دیگر :   آیا کباب واقعا غذای سالمی است | تغذیه سالم

اما حتی اگه خوردن اونم به طور کاملً بی خطر باشه، ولی استشمام اون یا کشیدن اون از راه لوله هوا می تونه باعث آسیب رسوندن به موهای ریز درون بینی شه و بافت بینی رو دچار جراحت یا مشکل کنه.

اگه شما می خواین خوشحال بودن رو با خوردن یه تیکه شکلات تلخ تجربه کنین، بهتره از کاکائوی خام واسه جفت و جور شکلات داغ استفاده کنین. این کار علاوه بر این که احتمال خطر رو پایین می آورد باعث خوشمزه تر شدن اون می شه.

در این باره بیشتر بخونین: اثرات مثبت کاکائو بر سلامت قلب

.

منبع : hidoctor.ir

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *