آیا کاکائو برای زنان باردار بد است؟ | تغذیه سالم

کاکائو واسه زنان باردار بده؟

کاکائو خطرات و امتیازات واسه زنان باردار داره اگه شما کاکائو رو به شکل شکلات داغ بخورین معمولاً این نوشیدنی شامل مقدار کمی از کافئینه بیشتر کارشناسان مراقبتای سلامت نخوردن هر کافئینی رو در دوران بارداری پیشنهاد می کنن.

تحقیقات گذشته به وسیله الیزابت Tricheو همکارانش در مرکز ییل واسه پری ناتال، کودکان و اپیدمیولوژی محیط زیست نشون میده که شکلات ممکنه زنان باردار رو از فشار خون بالا و یا از زایمون قبل از موعد مقرر مراقبت کنه.

خطرات به وجود اومده به وسیله کافئین

مشابه با نیکوتین و الکل، کافئین باعث تحریک سیستم عصبی مرکزی شما می شه و یه دارو نظر گرفته می شه جریان خون شما کافئین رو در عرض ۱۵ دقیقه جذب می کنه مشکلات جانبی شامل افزایش فشار خون، ضربان قلب و عرقه معمولاً در کاکائوی داغ، نوشابه، شکلات و آجیل پیدا میشه اگه کافئین در مقادیر زیاد مصرف شه خطر سقط جنین رو بالا می بره.

اثرات کافئین بر کودک شما

وقتی که بدن شما کافئین رو به سرعت پردازش می کنه بدن کودک شما همون مواد شیمیایی رو واسه شکستن دارو نداره. با در نظر گرفتن نظر مرکز سلامت زنان Epigee، کافئین در جفت نفوذ می کنه و در جریان خون نوزاد عبور می کنه و واسه یه دوره طولانی باقی می مونه کافئین ضربان قلب کودک شما رو بالا می بره و به طور بالقوه روی جنبش در رحم شما تاثیر میذاره کافئین هم اینکه مانع از جذب کلسیم و آهن مصرفی می شه که ممکنه روی پیشرفت کودک شما تاثیر بزاره.

چقدر کاکائو داغ استفاده کنین

تو یه مطالعه دانمارکی کامل، که روی بیشتر از ۸۰،۰۰۰ مادران باردار بررسی شد نشون داد که زنائی که هشت فنجون یا بیشتر قهوه در روز می نوشیدن ۵۹ درصد افزایش خطر سقط جنین، با در نظر گرفتن نظر مرکز سلامت زنان Epigee داشتن زنائی که دو یا چند فنجون قهوه روزانه مصرف داشتن خطر سقط جنین تا حد کمی زیاد شده خطر در دوران بارداری متناسب با مقدار کافئین مصرفی تعیین می شه ۸ اونس فنجون کاکائو داغ شامل ۳ تا ۱۳ میلی گرم کافئینه که حدود ۱/۳ مقدار کافئین موجود تو یه فنجون قهوه س اگه شما قادر به قطع کافئین از رژیم غذایی خود به طور کامل نیستین مصرف کاکائو داغ رو به یه فنجون در روز محدود کنین.

امتیازات شکلات

مطالعه انجام شده به وسیله تیم Triche در ییل مصرف شکلات و هم اینکه تئوبرومین، یه آلکالوئید تلخ کارخانه کاکائو و یه محصول جانبی از خوردن شکلات رو در خون بند ناف ۱۶۸۱ زنان باردار بررسی کردن این تحقیق نشون داد که زنان باردار با افزایش اندازه تئوبرومین به طور زیادی خطر دچار شدن به پره اکلامپسی ( یه مشکل که باعث فشار خون بالا و بلوک مواد غذایی و اکسیژن در کودک شما هستش) رو کم می کنه بقیه علائم پره اکلامپسی عبارت از پروتئین در ادرار، زیاد شدن وزن، مشکلات بینایی، ورم و سردرد هستش محققان هم فکر می کنن که فلاونوئیدها، یا آنتی اکسیدان ها، در شکلات تیره واسه سیستم قلبی و عروقی شما به درد بخور هستن.

مطالب در رابطه

  • چه مقدار قهوه و کافئین با خیال راحت می تونین بخورین؟

.

منبع :

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *