آیا کامپیوتر به چشم شما آسیب می زند؟ سندروم بینایی کامپیوتر را بشناسید | بیماری

: زنان بیشترین درصد شکایات مربوط به مشکلات چشمی به وجود اومده به وسیله کار با رایانه رو به خود اختصاص میدن. سندروم بینایی رایانه یه نوع بیماریه که به طور در حال افزایش بین زنان در حال زیاد شدنه. سندروم بینایی رایانه مربوط به کار با وسایل دیجیتال مثل رایانه، موبایل و یا حتی تماشای تلویزیونه. در پنج سال گذشته آمار شکایات مربوط به خستگی چشم و مشکلات چشمی به وجود اومده به وسیله کار با رایانه به شکل زیادی رو به رشده. زل زدن به صفحه نمایشای دیجیتال بینایی چشم رو تهدید می کنه. هم اینکه تحقیقات نوین نشون میده که زنان زمان بیشتری رو با وسایل دیجیتال صرف می کنن.

مثلا باربارا که ۱۳ ساعت از روز رو با وسایل دیجیتال مثل رایانه و موبایل کار می کرد میگه: من متوجه تاری دید و سردرد های به وجود اومده به وسیله فشار روی چشمانم شدم. چشم انداز من تغییر کرد و دیگه نمی تونستم مثل قبل ببینم. اینا علائم سندروم بینایی رایانه یا همون [C.V.S.] است. محققان می گن که خیلی از مردم حتی نمیفهمند که مشکلات چشمی دارن و اونو همینطور بدون درمان رها می کنن. مشکل اونا ممکنه حتی بدتر هم بشه. هم اینکه این مریضی معمولا با خستگی همراه س به خاطر همین مردم اونو به وجود اومده به وسیله خستگی و گذرا میدونن.

بعضی وقتا شما احتیاج دارین که نمره عینک خود رو تغییر بدین و یا اینکه با تجویز اشک مصنوعی مشکل چشمون تون حل شه. هم اینکه شاید مجبور شید وضعیت کار خود با رایانه رو تغبیر بدین. باربارا بعد از اینکه از مریضی خود خبردار شد تلاش می کنه بعد از به کار گیری رایانه کمی به چشمانش استراحت بده و یا حتی در بیرون از محل کار کمی قدم بزنه تا فضای نزدیک پیش رویش کمی تغییر کرده و چشمانش استراحت کنن.

محققان فکر می کنن هنگام به کار گیری رایانه هر ۲۰ دقیقه می تونین ۲۰ ثانیه به چیزی با فاصله دست کم ۲ کیلومتر دور تر از خود خیره شید تا فشار روی چشمون تون کم شه. هم اینکه م یتوانید باری جلوگیری از سندروم بینایی رایانه در بین کار با رایانه نکات زیر رو رعایت کنین:

تنظیم صفحه نمایش

هم اینکه صفحه نمایشگر باید ۵۰ سانتی متر دور تر از چشم شما باشه و و زاویه چشمون شما نسبت به صفحه رایانه باید ۲۰ درجه باشه.

تنظیم نور

شما می تونین با تنظیم نور صفحه رایانه و کاهش اون وضعیت بهتری رو واسه چشمون تون بسازین. هم اینکه بهتره نور محل کارتون هم کم باشه.

چکاپ چشم

با دکتر خود ملاقات کرده و مطمئن شید که علائم چشمی تون به وجود اومده به وسیله مشکلاتی مانند ضعیف شدن چشم نباشه.

.

منبع : ۷ganj.org

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *