آیا چشمهایتان مدام درد می کنند؟ | بیماری

: چشماتون همیشه درد می کنن؟

: رئیس انجمن چشم پزشکان ایران با بیان این که همه مریضیای بدن می تونن در چشم خودشو نشون داده باشن، گفت: ممکنه تومورهای مغزی هم در اول با تظاهرات چشمی همراه باشن چون فشار درون جمجمه می تونه مستقیما به عصب بینایی منتقل شه.

دکتر امین اله خوب اقبالی  اضافه کرد: در این صورت عصب بینایی ورم می کنه. با انجام معاینه به وسیله چشم دکتر ورم عصب بینایی به وجود اومده به وسیله فشار مغز قابل تشخیصه.

ایشون هم اینکه درباره دلیل بعضی سردردهای مقطعی گفت: البته بعضی وقتا هم سردرد ما به دلیل استفاده زیاد از چشم اتفاق میفته. در این صورت وقتی که فرد صبح از خواب برمی پاشه، سردردی نداره اما کم کم و درزمان روز سردردش بیشتر می شه ولی بعد از یه استراحت کوتاه یا بلندمدت بهبود پیدا میکنه. اصل این گونه سردردها چشمه.

خوب اقبالی اضافه کرد: برعکس سردردهایی هم بر فرد عارض می شن که مربوط به مسائل درون جمجمه ان یا به دنبال سردردهای میگرنی اتفاق می افتن چون که تموم صورت و سر یه اصل و مرکز مشترک واسه درد دارن.

ایشون درباره علائم چشمی سردردهای میگرنی توضیح داد: میگرن طیف بزرگی از علائم رو در برمی گیرد که حساسیت به نور، افت بینایی، دیدن موج یا رنگای جور واجور در چشما از جمله این علائم ان البته اگه شخص حمله میگرنی نداشته باشه معمولا این دردها به سراغش .

رئیس انجمن چشم پزشکان اضافه کرد: درد دندون، درد گلو، درد صورت و دردسر می تونن تظاهرات چشمی داشته باشن حتی دیده شده که ناراحتی معده خودشو در چشم نشون میده و یا برعکس.

ایشون گفت: حتی مواردی وجود داشته که مریض دچار ناراحتی چشم بوده ولی این ناراحتی خودشو در معده و با نشونه هایی چون استفراغ نشون داده و مریض رو در بیمارستان با عنوان درد معده بستری کردن اما بعد مشخص شده که ایشون ناراحتی چشمی داشته. مریضیایی مثل آب مشکی زیاد این جور هستن. اینجور مشکلی اگه وجود داشته باشه راهش اینه که دکتر اونو بررسی کرده و مشخص کنه که این درد اصل چشمی داره یا خیر.

به گفته خوب اقبالی، مریضی در بدن آدم نیس که نمودی در چشم نداشته باشه اما بعضی مریضیا اثر شدیدتری دارن مانند مریضی قند، فشار خون و یا چربی بالا. مخصوصا مریضی قند که یه مریضی طولانی است و با در نظر گرفتن طول عمری که این بیماران پیدا می کنن، شانس مشکلات عروقی اون در همه جای بدن زیاد است اما می تونه در چشم بیشتر خودشو نشون بده.

رئیس انجمن چشم پزشکان در آخر اعلام کرد: چشم آینه و جام جهان نمای بدن آدم است که می تونه خیلی راحت مریضیا رو نشون بده. خیلی از مریضیای افراد رو می تونیم با معاینه چشم شون حدس بزنیم و به اونا آگاهی بدیم که به دنبال درمان برن.

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *