آیا چای لاغری واقعا لاغر میکند ؟ | طب ایرانی

این روزا که اندازه دچار شدن به زیاد شدن وزن و چاقی در اثر زندگیای ماشینی در حال زیاد شدنه، خیلی از آدما به دنبال راه هایی واسه پایین آوردن وزن خود هستن. دکتر پیام فرح بخش دراین باره گفت: واسه کاهش وزن، درصورتی که اضافه وزن شما به وجود اومده به وسیله خوردن بیش ازاندازه مواد غذایی باشه، می تونین با محدود کردن خونواده نون و غلات به حدود ۵ واحد، سبزیجات به حدود ۳ واحد، میوه ها به حدود ۲ واحد، شیر و لبنیات به حدود ۲ واحد، گوشتا به ۲ تا ۳ واحد و چربیا به کمترین حد ممکن ممکن، به وزن دلخواه خود دست پیدا کنین . ایشون گفت که اگه اضافه وزن شما از خوردن زیادی نباشه، به این معنیه که سوخت وساز بدنتون کمه و باید تحت درمان دارویی قرار بگیرین .

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی در جواب به پرسشی درباره اثر چایای لاغری موجود در بازار بر روند کاهش وزن هم گفت: در مورداستفاده از چای لاغری، تبلیغات موجود در این مورد بسیار بیشتر از واقعیته و به نظر می رسه استفاده ازاین گونه مواد، اثر واضحی بر کاهش وزن نداشته باشن .

ایشون به آدمایی هم که در دوران جوونی ازنظر وزنی در محدوده سلامت قرار دارن، پیشنهاد کرد: با ورود به میان سالی احتمال بالا رفتن وزن شما هست، پس پیشنهاد جدی واسه اضافه کردن وزن به تموم آدمایی که در دوران جوونی در محدوده وزن طبیعی هستن و می تونن کمی وزن خود رو بالا ببرن، نمی شه. بااین حال، این افراد می تونن از مکملای ویتامینی و املاح زیر نظر دکتر معالج خود، کمک بگیرین و با کم شدن استرس در زندگی و حفظ آرامش، به بهترین وزن خود دست پیدا کنین .

نوشته ای دیگر :   آیا کاهش تستوسترون سبب درد گرفتن مفصل می شود؟ | بیماری

منبع : سلامانه

جمع آوری سلامت اکاایران

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *