آیا چای سفید باعث لاغری میشود؟ | ورزش

چای سفید باعث لاغری میشه؟

چای لاغری واقعاً باعث کاهش وزن می شه؟ بهترین چای واسه لاغری کدامه؟ در این مقاله می خوایم به تاثیر چای سفید بر لاغری بپردازیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از ما؛ خصوصا خانوما واسه کاهش وزن، به هر راه حلی روی میارن که یکی از اونا آزمودن شکلای جور واجور جورواجور چایه. حالا خوبیش اینه واسه این منظور گزینه های زیادی هست که در اندازه تاثیرگذاری اونا مناقشاتی هست. آخرین تحقیقات و پژوهشای انجام شده که یافته های اونا در نشریه «تغذیه و متابولیسم» به منتشر کردن رسید، نشون میده که چای سفید در راس نوشیدنیای لاغرکننده قرار داره.

برگای چای سفید درست مثل برگای چای سبز و مشکی س فرقش اینه که فرآوری کمتری روی اون انجام قبول شده و در نتیجه خالص ترین نوع چای با بالاترین سطح «پلی فنل» هستش. این چای به مقابله با چربیای بدن هم کمک می کنه.

اگه بخوایم جزئیات علمی بیشتری رو بگیم اول باید بگیم که بدن، مواد غذایی دریافت شده رو مورد مصرف عضلات و کبد قرار میده تا قادر به انجام فعالیتای روزمره و طبیعی خود باشه. اما مسئله اون هستش که ما بیشتر از نیاز بدن غذا می خوریم و همین امر هم به تجمع بیشتر چربی واسه تولید انرژی در آینده میرسه. با مصرف بیشتر غذا به عنوان سوخت، سلولایی که در برابر تبدیل شدن به چربی هستن، به سلولای چربی به نام «آدیپوسیت» تبدیل می شن.

محققان در تحقیق گذشته، به سلولایی که در برابر تبدیل به چربی بودن، عصاره چای سفید اضافه کردن و به این نتیجه رسیدن که با این کار تبدیل سلولا به شکلای جور واجور چرب اونا به تاخیر میفته. هم اینکه عصاره چای سفید در شکسته شدن سلولای چربی موجود در بدن هم موثره.

پروفسور «آدرین یودیم» استادیار دانشگاه پزشکی «یو سی اِل اِی» در مورد بی همتا بودن این تحقیق اینجور میگه: “در گذشته پژوهشای زیادی بر سلولای بدن موشا و بقیه جانداران صورت قبول کرد که بسیار موثر و یافته های حاصل از اونا متفاوت بود اما حالا خوبیش اینه این تحقیق مستقیما بر سلولای چربی بدن آدم انجام قبول کرد.”

شاید بشه گفت که نوشیدن روزانه چای سفید بتونه خیلی از مشکلات مربوط به تغذیه رو پایان بده اما روند کاهش وزن به این آسونی هم نیس و بدن واسه نگه داشتن کالری اضافه از خود مقاومت نشون میده.

پروفسور یودیم خاطر نشون می کنه: “کالریایی که سوزونده می شن از سلولای چربی معده، روده، پانکراس و یا بقیه نقاط دیگه بدن استفاده می کنن اما روشای نادرست دریافت انرژی در خیلی از افراد این روند رو با مشکل روبرو می کنه.”

پروفسور یودیم با تاکید بر نقش چربی سوزی چای سفید بیان می داره که مصرف روزانه ۳۰۰ میلی گرم از این چای که برابر یه لیوان تقریبا بزرگه، می تونه به نابود کردن اشتها و افزایش سوخت و ساز بدن برسه. اگه می خواین بدونین که مصرف این مقدار چای واسه کاهش وزن به تنهایی کافیه باید بدونین که جواب منفیه و فقط در کنار ورزش و رژیم غذایی سلامت به درد بخور واقع می شه.

پس چای سفید به تنهایی نمی تونه به لاغر شدن برسه بلکه تغییر سبک زندگی به سمت سلامت، ایجاد تعادل در رژیم غذایی و فعالیت بدنی در کنار مصرف روزانه این چای در طول زمان دلیل لاغر شدنتون می شه.

.

منبع : alamto.com

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *